Všelijaké tvoření

...aneb jak relaxovat a kreativně vyplnit volný čas...

Stromeček z korálků

….korálky, malé, velké, rozličných tvarů i barev. Tolik krásných věcí se z nich dá vytvořit. Náušnice, náhrdelníky, brože, ale i kytičky….Zdánlivé drobnosti, které dokáží potěšit oko i srdce. Proč si nezkusit vyrobit korálkový stromeček?! Není to těžké, určitě to zvládnete….

Co potrebujeme[1]...

Potřebujeme 

-         korálky (barvu i velikost dle vlastního výběru)

-         měděný drátek 0,3 mm

-         kámen na upevnění stromečku

-         kleště ( na štípání drátku, popř. ketlovací)

-         metr

…a teď už jen dobrou náladu a chuť tvořit J

 

Krok 1b.jpg

Stromeček se skládá z větviček. Já osobně ho tvořím z 15 větviček. Každá taková větvička má 11 lístečků. Takže si ustřihneme drátek dlouhý cca 70 cm. Na ten navlékneme 7 korálků, dáme je do středu drátku, ten přehneme a zhruba 5x otočíme, takto přidáváme cik cak  na levou a pravou stranu lístečky až jich je 11.

Krok 3.jpg

Když máme hotové větvičky po 3 je smotáme k sobě. Zároveň si připravíme odrátovaný kamínek.

Krok 4.jpg

Všechny „smotky“ naaranžujeme k sobě a konce stočíme a tím vytvoříme kmínek stromečku. Dlouhý může být kolem 5 cm. Konce jednotlivých trojic rozčleníme a tím si vytvoříme jakési kořeny stromu

Krok 6.jpg

Jednotlivé kořeny nastrkáme (třeba pomocí lžičky) pod drátek na kamínku.Není to snadné,ale s troškou trpělivosti to zvládnete.

Krok 7.jpg

Kousky kořený vystrčíme ven výpletem a zakroutíme do šneka, čímž se stromeček ke kamínku upevní.

Hotovo.jpg

….a máme hotovo, už jen doaranžujeme větvičky, aby se vytvořila krásná koruna a už se můžeme těšit z podařené práce. No nestála ta námaha za to?!

 

Na závěr pár rad a triků:

-         korálky si můžete namíchat. Vytvoříte tím jedinečný výtvor, který bude připomínat jabloň, strom zabarvený do podzimních barev nebo čistě barvičky ladící interiéru Vašeho bytu.

-         drátek můžete použít i stříbrný nebo jinak barevný,i v tomto případě záleží na Vás a Vaší fantazii.

-         a kamínek?! Co třeba si takhle ozdobit kámen, který jste si dovezli z dovolené u moře, nebo ho našli při cestě  po horách….

 

 

 

….ať se vám dílo podaří a kdyby jste si nevěděli rady, napište mi.